Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://rep.btsau.edu.ua/handle/BNAU/1657
Назва: Індикаторні ферменти печінки у коней
Інші назви: The liver indication ferments in horses
Автори: Головаха, Володимир Іванович
Holovakha, Volodymyr
Головаха, Владимир Иванович
Левченко, Володимир Іванович
Levchenko, Volodymyr
Левченко, Владимир Иванович
Галатюк, Олександр Євстафійович
Halatiuk, Alexander
Галатюк, Александр Евстафьевич
Козій, Василь Іванович
Koziy, Vasyl
Козий, Василий Иванович
Ключові слова: ферменти;ферменты;enzymes;печінка;печень;liver;коні;лошади;horses
Дата публікації: 2000
Видавництво: ЛНУВМБТ імені С.З. Ґжицького
Бібліографічний опис: Індикаторні ферменти печінки у коней / В.І. Головаха, В.І. Левченко, О.Є. Галатюк, В.І.Козій // Науковий вісник Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. Ґжицького - 2000. - Т. 2, № 2, ч. 2. - С.46-48.
Короткий огляд (реферат): Печінка характеризується високою ферментативною активністю. Ферменти, що містяться в гепатоцитах при порушенні їхньої структури елімінуються в кров, тому визначення їх активності у сироватці крові в останній час набуває особливого значення для діагностики хвороб печінки ( ензимодіагностика ). У вітчизняних публікаціях матеріалів з ензимодіагностики патології печінки у коней ми не знайшли. В той же час без застосування їх неможливо оцінити функціональний стан і структуру гепатоцитів та їх субклітинних структур. Зарубіжні дослідники це питання вивчають протягом багатьох десятків років, але й нині єдиної точки зору щодо набору ензимів для діагностики захворювань печінки у коней немає. Найбільш чутливими ферментами для діагностики патології гепатобіліарної системи у коней є ГГТ і аргіназа. Інші ферменти, зокрема амінотрансфераза, на їх погляд, є менш чутливими. Проте, ці ензими завжди визначають при діагностиці патології печінки у тварин інших видів і спростувати їх значення у діагностиці потології печінки у коней, на наш погляд, не варто. Слід визначити фізіологічні критерії активності ферментів, тим більше, що у вітчизняній науковій літературі їх немає. Печень характеризуется высокой ферментативной активностью. Ферменты, содержащиеся в гепатоцитах при нарушении их структуры элиминируются в кровь, поэтому определение их активности в сыворотке крови в последнее время приобретает особое значение для диагностики болезней печени (энзимодиагностика). В отечественных публикациях материалов с энзимодиагностики патологии печени у лошадей мы не нашли. В то же время без применения их невозможно оценить функциональное состояние и структуру гепатоцитов и их субклеточных структур. Зарубежные исследователи этот вопрос изучают на протяжении многих десятков лет, но и сейчас единой точки зрения относительно набора ферментов для диагностики заболеваний печени у лошадей нет. Наиболее чувствительными ферментами для диагностики патологии пищеварительной системы у лошадей есть ГГТ и аргиназа. Другие ферменты, в частности аминотрансфераза, на их взгляд, менее чувствительны. Однако, эти энзимы всегда определяют при диагностике патологии печени у животных других видов и опровергнуть их значение в диагностике потологии печени у лошадей, на наш взгляд, не стоит. Следует определить физиологические критерии активности ферментов, тем более, что в отечественной научной литературе их нет.
Опис: The maximal normal indexes of liver ferments activity, taking info account the middle guadrature, have not be more then for AST – 3,71 mmoll/L, for ALT – 0,75 mmoll/L, for GOT – 1,0 mkkat/L. With the age the activity ofaminotransferases decreases and GGT activity remine stable.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://rep.btsau.edu.ua/handle/BNAU/1657
УДК: 619:616.36:612.3:636.1
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
indykatorni_fermenty_pechinky_u_konej.pdf397,17 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.